14 lut Brak komentarzy admin Nikifor , ,

Kobiety coraz większą uwagę poświęcają temu, aby na stole lądowała żywność w najlepszym rodzaju i do tego jak najmniej spreparowana. To wszakże ogromnie istotna dla zdrowia i urody, aby odżywiać się zgodnie z zasadami, jadać regularnie i bez pośpiechu, a elementy diety wybierać w taki sposób, żeby dostarczały wszystkich niezbędnych elementów potrzebnych do właściwego działania organizmu. Na czym zatem miałaby polegać zdrowa dieta każdej kobiety, żeby przynosiła wymierne korzyści zdrowotne i zapewniała jej atrakcyjny wygląd? z pewnością musi być zróżnicowana i dobrze dobrana względem osobistych preferencji.
Najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie, dlatego nie należy go unikać. Niestety większość kobiet zaczyna dzień jedynie od spożycia filiżanki kawy, a to duży błąd. To, co spożyjemy przed wyjściem z domu, daje nam siłę na początek dnia. W tym przypadku śniadanie powinno mieć w składzie trochę pełnoziarnistego pieczywa, nabiału i warzyw. Tak zaplanowane, daje gwarancję, że zapewnimy naszemu ciału wszystkich niezbędnych elementów zdrowej diety. Możemy dzięki temu skuteczniej pracować i mamy większą sprawność umysłową i fizyczną.
Śniadanie nie jest zupełnie wystarczające do utrzymania organizmu w optymalnej formie w ciągu całego dnia. Dlatego konieczne są kolejne posiłki, które dodadzą energię niezbędną do życia. Najlepiej, aby codziennie spożywać co najmniej pięć posiłków. Łatwo wówczas prawidłowo rozłożyć zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Oczywiście w każdym zdrowym daniu powinny znaleźć się składniki zdrowej diety, czyli węglowodany, białka, tłuszcze oraz warzywa i owoce dobrane w odpowiednich proporcjach względem indywidualnego zapotrzebowania każdej kobiety.