Jeśli mamy już dość swojego ciała i pragniemy coś w nim poprawić, powinniśmy oczywiście przejść na jakąś dietę. Nie myślmy jednak, że dieta trwająca tydzień zapewni nam świetne rezultaty. Trzeba całkowicie zmienić swój styl odżywiania się, jeśli pragniemy na stałe pozbyć się niechcianych kilogramów. W jaki sposób zatem tego dokonać?
Na samym początku wyliczmy sobie, w jakich granicach oscyluje nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Tu znaczenie ma zarówno nasza waga, wiek i wzrost, jak i codzienna aktywność sportowa. Dopiero gdy wyliczymy sobie takie zapotrzebowanie, będziemy zdawać sobie sprawę, ile kalorii możemy spożyć każdego dnia. Następnie ustalmy sobie jadłospisy na każdy dzień tygodnia. W tym pomoże nam dietetyczna książka kucharska. To z niej możemy wziąć ciekawe potrawy, które włączymy do jadłospisu. Przygotujmy więc sobie taką propozycję dań na każdy dzień tygodnia. Postarajmy się jej trzymać przez przynajmniej jeden miesiąc. Po tym czasie sami wyrobimy sobie pewne nawyki i będziemy już wiedzieć, co możemy spożyć, aby nie przybrać na wadze. W takim przypadku dieta stanie się już niezmiernie prosta.
Nie możemy jednak w tym wszystkim zapominać o tym, że jesteśmy tylko ludźmi. Jeśli więc sporadycznie zdarzy nam się zjeść coś o wysokim indeksie kalorycznym, nie przejmujmy się tym, tylko powróćmy do wyznaczonej „diety”.