17 lut Brak komentarzy admin Nikifor , , ,

Zdrowa dieta – tyle się o niej mówi, ale wiele z nas nie wie, na czym tak naprawdę ona polega. Czy to katorga i odczucie ciągłego głodu cały dzień, czy może zbilansowane posiłki opierające się na nieprzetworzonych produktach?

Czytanie składów
By mieć możliwość ruszyć ze zdrowym odżywianiem, musimy nauczyć się czytać składy i rozróżniać te dobre, od tych, których lepiej unikać. Nie jest to specjalnie ciężkie, gdy poświęcimy chwilkę na zapoznanie się z najpopularniejszymi substancjami, na które składa się żywność. Ponadto, jeśli jakaś substancja wypisana jest na pierwszym miejscu w składzie, to sugeruje to tyle, że jest jej najwięcej w danym produkcie. Dietetycy rekomendują sięgać po żywność z w miarę możliwości jak najkrótszym składem do 3 wypisanych składników.

Warzywa
Ciągle jemy ich zbyt małą ilość! Jeżeli zależy nam na zdrowiu i efektach odchudzania to powinniśmy zadbać o kilka dawek jarzyn codziennie. Dzięki temu będziemy naładowani energią, a nasza skóra, włosy i paznokcie w szybkim tempie nam się odpłacą

Węglowodany
Istnieje dużo pseudo diet, które ograniczają do minimum ilość węglowodanów, co może mieć dla nas wiele negatywnych skutków. Cukry dają nam energię, gdy z dnia na dzień zminimalizujemy ich spożywaną ilość w ciągu dnia, możemy czuć się słabi i osowiali.

Zero przetworzonej żywności
Kiedy chcemy naprawdę zdrowo się odżywiać, musimy zapomnieć o spożywaniu przetworzonej żywności. Potrawy gotowe, zupki w proszku, napakowane chemią słodkie przekąski- to wszystko idzie do kosza, ale nie tego sklepowego. Wymieńmy dania gotowe na szybkie i zdrowe obiady, zupki z torebki na aromatyczne zupy jarzynowe, słodycze na samodzielne wypieki, w których będziemy mogli nadzorować ilość i jakość składników oraz każdy krok powstawania smakołyku.
Odchudzanie i zdrowa dieta nie jest drogą przez mękę. Jedyne czego nam trzeba to wiedza o naszym organizmie i o tym, co jest nam niezbędne, by właściwie funkcjonować. Następnie należy wcielić wiedzę teoretyczna w czyn, by w błyskawicznym tempie właściwie odżywianie stało się dla nas czymś całkowicie naturalnym.