15 paź Brak komentarzy admin Nikifor , ,

Kobiety lubią się podobać, chcemy dobrze wyglądać o każdej porze, nawet jeśli siedzimy samotnie w domu przed telewizorem musimy czuć się dobrze. Z tego właśnie powodu bardzo dużo pieniędzy przeznaczamy na kosmetyki, ubrania oraz wizyty w gabinetach i salonach kosmetycznych, dbamy nie tylko o wygląd, ale i o zdrowie. Dobry fryzjer kosztuje sporo pieniędzy, koloryzacja oraz stylizacja sprawi, że nasz portfel będzie lżejszy o parę stówek. Kobiety, które regularnie farbują włosy muszą zapisywać się wcześniej na wizyty w salonach fryzjerskich. Nałożenie i odświeżenie koloru oraz ścięcie rozdwojonych i zniszczonych końcówek wymaga czasu. Renomowane gabinety oferują kawę lub lampkę wina, jeśli wizyta jest w godzinach wieczornych.

Czasami możemy otrzymać pyszne ciasto lub zdrową sałatkę. Konkurencja na rynku usług fryzjerskich jest ogromna, a my panie lubimy być rozpieszczane. Do cięcia powinny być używane specjalne nożyczki, nie jest tajemnicą ile profesjonalny fryzjer płaci za taki sprzęt. Za dobre i ostre nożyczki możemy zapłacić nawet parę tysięcy złotych, dodatkowo musimy oddawać je do serwisu co jakiś czas. Koloryzacja odbywa się za pomocą farb o bardzo wysokiej jakości, które idealnie pokrywają każdy włos, muszą dobrze pokrywać włosy siwe. Niektóre panie decydują się na kreatynowe prostowanie włosów, jest to zabieg nieinwazyjny, ale bardzo nieprzyjemnie pachnie podczas prostowania włosów. Polecane jest to kobietom, które mają naturalnie kręcone włosy i chcą nieco odświeżyć swój wygląd. Zabieg prostowania trwałego jest czasochłonny, kosztuje niemało oraz nieprzyjemnie pachnie.

Starcza jednak na długo, możemy zapomnieć o prostowaniu za pomocą prostownicy lub szczotki i suszarki. Włosy nieco się niszczą, ale warto zaznaczyć, że później przestajemy na nie oddziaływać za pomocą ciepłego powietrza z urządzeń do stylizacji. Niektóre kobiety wolą kręcić włosy, trwała ondulacja była modna zwłaszcza w latach osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych. Chyba każdy z nas pamięta maszyny i siedzące w nich panie. Dzisiaj mokrą włoszkę robią tylko nieliczne panie, raczej jest to fryzura przeznaczona dla starszych kobiet, nie decydują się na nią też panowie. Można powiedzieć, że trwała przeszła do lamusa. Teraz bardzo modne jest dbanie o rzęsy oraz o brwi. Są to elementy tak zwanego makijażu trwałego.

Makijaż permanentny oprawy oczu przypomina nieco robienie tatuażu. Kosmetyczka specjalnym przyrządem nakłuwa nasz naskórek i wprowadza do naskórka hipoalergiczny barwnik. Pierwszy raz nadaje konturów oraz sprawdza reakcję naszego ciała na makijaż. Po paru tygodniach, kiedy rana się zagoi wracamy na korektę zabiegu. Wtedy nasze brwi wyglądają już jak należy. Po zabiegu nie powinniśmy opalać się, kąpać się w jeziorach oraz w morzu, nie wolno nam też drapać powstałych ranek. Bardzo ważna jest też właściwa pielęgnacja dłoni. Pięknie zrobione paznokcie są naszą wizytówką, stonowane i jasne barwy wybieramy do pracy w urzędzie, a na nieco ekstrawagancji możemy sobie pozwolić, jeśli nasza praca ma charakter mniej formalny.