Jeżeli chcemy zrzucić trochę kilogramów, wcale nie trzeba przechodzić na niskokaloryczne diety. Wystarczy, że odrobinę zmodyfikujemy swoją kuchnię. mamy możliwość sami kreować dietetyczne przepisy kuchenne i korzystać z nich dalej regularnie. A jak powinny prezentować się takie przepisy?
Oczywiście musimy tutaj trzymać się ustalonych zasad. Najważniejsze, nasze dania muszą obowiązkowo być pełnowartościowe i sporą zawartością energii. Nie ma prawa w nich zabraknąć białka, tłuszczy, węglowodanów, ani cukrów. Bez dwóch zdań musimy trzymać się pewnych zasad. Zminimalizujmy więc zjadanie wielkiej ilości tłuszczy. Wybierajmy tłuszcze roślinne, które są zwyczajnie lepsze. Zwróćmy również uwagę na to, ile kalorii będą zawierać nasze posiłki. Jeśli chcemy schudnąć, nie mogą być one zbyt obfite. Dietetyczne przepisy kulinarne są przecież stosunkowo niskokaloryczne. Wyliczajmy więc, ile kalorii zawiera każdy pojedynczy składnik, który dodajemy i włączamy do danej potrawy. Następnie zsumujmy swoje obliczenia. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie określić, ile kalorii spożyjemy wraz z jednym posiłkiem. To na pewno usprawni nam odchudzanie.
Dieta wcale nie musi być nudna i zwyczajna. Jeśli tylko dobrze czujemy się w kuchni, możemy bez pomocy innych osób wymyślać nowoczesne przepisy kulinarne. Już samo ich układanie i tworzenie przyniesie nam mnóstwo przyjemności i da nam wiele satysfakcji.