15 paź Brak komentarzy admin Nikifor , ,

Stosowanie kosmetyków ma duże znaczenie dla urody. Właściwie dobrana pielęgnacja skóry oraz włosów wpływa na ich wygląd oraz kondycję. Każda kobieta jest inna i ma różne potrzeby, dlatego kosmetyki powinny być dostosowane do jej potrzeb. Istotne znaczenie mają też zabiegi pielęgnacyjne, którym się poddajemy. Skóra dojrzała, czy skóra młoda, każdy typ cery ma swoją własną listę zabiegów niezbędnych, aby zachować zdrowy wygląd i dobrą kondycję. Skóra przesuszona potrzebuje właściwego nawilżenie. Kremy powinny być stosowane przez panie, który ukończą dwudziesty rok życia. Dzięki temu dostarczamy cerze substancji niezbędnych. Przeciwzmarszczkowe kremy stosuje się po skończeniu trzydziestego roku życia. Wzmagają one syntezę kolagenu, zawierają witaminy, które odpowiadają za hamowanie procesów starzenia się i dbają o właściwy poziom antyoksydacyjny komórek naskórka oraz skóry właściwej. Dbanie o piękno jest bardzo ważne, dzięki temu dłużej zachowuje się młodość, świeży wygląd. Aspekty te są niezwykle istotne w utrzymywaniu dobrego samopoczucia oraz wigoru.

Włosy lśniące, niepuszące się, mocne i zadbane są atutem kobiety. Włosy mogą różnić się porowatością, dlatego każda z nas potrzebuje innych zabiegów pielęgnacyjnych. Farbowanie, częste suszenie lub prostowanie za pomocą prostownicy, czy też chemiczne – często niszczy włosy i pozbawia ich blasku. Z pomocą przychodzą zabiegi w gabinecie kosmetycznym lub samodzielnie stosowane maski do włosów, odżywki oraz organiczne szampony. Niektóre panie stosują roślinne oleje do włosów. Ze swoich właściwości regeneracyjnych i odżywczych znany jest olejek rycynowy. Dodatkowym atutem tego preparatu jest wpływ na porost włosów. Nowe włosy są gęste i mocne. Olej kokosowy nadaje się doskonale do włosów przesuszonych z niską porowatością. Ten kosmetyk nie jest za to zalecany paniom z wysoką porowatością włosów. Aby długo cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami zabiegi kosmetyczne, takie jak farbowanie czy keratynowe prostowanie włosów powinny być robione w renomowanych salonach fryzjerskich.

Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zabieg nie zaszkodzi naszemu zdrowiu ani urodzie. Podobnie jest z paznokciami oraz z makijażem trwałym. Paznokcie żelowe lub akrylowe mogą znacznie uszkodzić płytkę paznokcia, jeśli robione są samodzielnie bądź przez niedoświadczoną kosmetyczkę. Uroda, którą poprawiamy makijażem trwałym może ucierpieć, jeśli barwnik pod skórę zostanie przeprowadzany bez zachowania środków ostrożności. Decydując się na stały makijaż wybierajmy raczej salony renomowane, w których pracują wykształcone i doświadczone kosmetyczki. Podobnie jest z wyszczuplającymi zabiegami na ciało. Liposukcja, krioterapia oraz masaże limfatyczne mogą być świetnym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej, ale mogą też być źródłem infekcji lub problemów zdrowotnych. Nie bójmy się zabiegów oraz kosmetyków, które służą poprawie naszej kondycji, urody oraz wpływają na lepszą samoocenę i samopoczucie. Wybierajmy jednak markowe salony, których jesteśmy pewne.