Aktualnie wszyscy żyjemy w biegu, ponieważ wolnego czasu mamy coraz mniej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że nie chcemy go marnotrawić np. na pichcenie. Przez to konsumujemy prędko posiłki, które lokują się nam w boczkach. Na szczęście taki zdrowy obiad bynajmniej nie musi być bardzo czasochłonny. Gdy chcemy, wykonamy go w trakcie kilkudziesięciu minut.
Nie musimy przy tym wcale rezygnować z posiłków, które spożywaliśmy do tej pory. Zamiast tego postarajmy się je niewiele zmodyfikować. Jeżeli często spożywaliśmy na obiad ziemniaki, wymieńmy je na kaszę albo brązowy ryż. Artykuły pełnoziarniste błyskawicznie nas nasycą oraz nasycą nasz głów na przynajmniej parę godzin. Nie rezygnujmy także z spożywania mięsa, które jest idealnym źródłem białka – budulca kości a także mięśni. Postarajmy się po prostu zastąpić schab na drób albo mięso indycze. Białe mięso nie zawiera zbytnio dużo kalorii, także ze spokojem wolno je jeść nawet w trakcie kuracji. Prócz tego nasz niskokaloryczny obiad powinien się od czasu do czasu składać z ryb.
Miejmy na uwadze ponadto, ażeby przyrządzić do całego posiłku różnorakie sałatki. Używajmy w nich świeże warzywa i nasiona słonecznika. Taka sałatka świetnie wypełni nasz żołądek a także dostarczy do naszego organizmu wiele, drogocennych witamin.
Wymieniając szkodliwe artykuły spożywcze na ich zdrowsze, lekkostrawne odpowiedniki, dużo zyskujemy. Z takich towarów beztrosko możemy przyrządzić niskokaloryczny obiad. Zjemy go wówczas bez żadnych wyrzutów sumienia a także nasycimy idealnie swój głód.