4 lip Brak komentarzy admin Nikifor , ,

Jak myślicie – czy łatwo się człowiekowi odchudzić? Czy łatwo zrzucić nadmiar kilogramów, jaki narastał w nas od bardzo długiego czasu? Oczywiście, że nie. O ile tycie najpewniej nie zajmuje Wam bardzo długiego czasu, tak odchudzanie nie będzie na pewno takim łatwym procesem. Wszystko zależy po pierwsze od tego, ile macie w sobie samozaparcia. Bez tego na pewno nie będziecie mogli mówić o odpowiednim sukcesie. Porozmawiajcie z osobami, którym udało się zjechać z nadprogramowych kilogramów. One na pewno Wam powiedzą, że zanim im się udało, to miały za sobą kilkaset prób odnośnie odchudzania. Pierwsza, druga, piąta, dwudziesta próba nic nie dały. W końcu jednak tak zabrały się za siebie za setnym razem, że dieta przyniosła ogromny sukces i dzisiaj są naprawdę szczupłe/szczupli.

Odchudzanie to naprawdę skomplikowany proces, który powoduje, że człowiek może sprawdzić, ile ma w sobie chęci, dobrej woli. Czy jest w stanie powiedzieć zdecydowanie nie niezdrowemu odżywianiu? Czy tylko myśli sobie „coś” tam, a jednak organizm i tak robi swoje? Tak, podchodzenie do diety może być naprawdę różne. Nie można powiedzieć, bo są wśród nas takie osoby, które jak raz powiedziały, że idą na dietę, to już od tej pory nic ich nie złamało. Takim osobom należą się ogromne brawa, że pomimo wielu pokus czyhających na nich, nie dały się niczemu i dzisiaj wyglądają i czują się o wiele lepiej. Jednak nie można powiedzieć, że odchudzanie to tylko zdrowia dieta. W dużej mierze to również ćwiczenia, które warto połączyć w jedną całość. Każdy trening o wiele szybciej przybliża nas do celu, jaki chcemy osiągnąć Mówi się, że dieta to 70% sukcesu, a ćwiczenia to 30%. Warto połączyć obie rzeczy, dzięki czemu uda nam się osiągnąć cel w 100%. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności dietetyk, który w odpowiedni sposób rozpisze nam plan odżywiania. Warto poprosić o pomoc specjalistę, który uwzględni Wasze ulubione smaki, ewentualne choroby i różne inne rzeczy. W drugiej kolejności przydać Wam się może osoba, która poprowadzi Wasz trening. Każda siłownia ma takie osoby u siebie, które nazywamy po prostu trenerami personalnymi. W ostatnich czasach jest to bardzo modny zawód.

Kto to jest dokładnie? To osoba, która będzie z Wami ćwiczyć sam na sam. Spotykacie się na siłowni, na sali treningowej i tak realizujecie wskazany plan treningowy. Dlaczego takie spotkania są ważne? Ponieważ Wasz trener personalny zawsze ukierunkowany jest na Wasze indywidualne potrzeby, na Wasze możliwości. Pomimo tego, że taka usługa kosztuje, to będziecie jednak pewni, że ćwiczenia zawsze są w odpowiedni sposób dobrane do Waszych umiejętności. Jeżeli podskoki, czy przysiady sprawiają Wam trudność, to możecie poprosić o ich wyłączenie z planu treningowego. Bardzo często tyczy się to osób po najróżniejszych urazach. Przekonajcie się sami, że takie dwa świetnie dobrane elementy – dieta oraz dobre ćwiczenia sprawią, że uda Wam się w lustrze zobaczyć Waszą nową, lepszą sylwetkę. Będzie ciężko, ale satysfakcja będzie jeszcze większa.