Dużymi krokami nadciągają święta, co dla masy ludzi dbających o linię a także kondycję zwiastuje nieszczególnie prosty okres. Jednakże rezygnacja z typowych oraz dosyć kalorycznych wypieków świątecznych bynajmniej nie musi być tak problemowe.
Należy już wcześniej ułożyć osobiste menu a także zrobić właściwe zakupy. Po przygotowaniu należałoby przy okazji spróbować skłonić domowników do nowatorskich smakołyków. Szukając nowych przepisów na dietetyczne desery, zdecydowanie opłaca się np. odwiedzać strony z przepisami dla wegetarian. Wyszukamy tam wiele ciekawych posiłków, ciastek, wypieków ale też tart, które są zdrową zamianą dla nie do końca zdrowych a także w głównej mierze tuczących słodkości. Głównie taki deser odznacza się bardziej zdrowymi składnikami takimi jak choćby orzechy, różne nasiona, duża ilość przypraw a także sezonowe owoce.
Należy więc spróbować przepisy na ciasteczka zbożowe pachnące piernikami lub tartę z owocami np. śliwkami albo jabłkami. Świetną bombą witamin i energii są nie trudne w przygotowaniu kulki z orzechami, nasionami, z dodatkiem płatków owsianych, daktyli a także cynamonu, imbiru oraz ostrego chili. parę z tych pomysłów jest bardzo błyskawiczna w przyrządzeniu, a niektóre nie wymagają nawet pieczenia. Jeżeli tymczasem nie łatwo nam zrezygnować ze słodkich rzeczy, trzeba dodać do ciastek niewiele gorzkiej czekolady albo też zdrowego kakao. Należy do deserów dorzucić wiórki kokosowe albo startą laskę wanilii – będą wspaniale pachnieć a także zastąpią nasz wilczy głód na cukier. Na pewno takie desery przypadną do gustu nie tylko nam.