7 marca 2017

Wypoczynek w powiecie giżyckim – Ryn

Ryn, jak i ➮inne mazurskie miejscowości turystyczne prócz jezior i przepięknych klimatycznych lasów oraz pól chętnie zaprasza w swoje skromne progi, ale musimy się odpowiednio do tego przygotować, nie tylko pod kątem atrakcji i walorów turystycznych, ale również pod kątem infrastruktury potrzebnej do przyjęcia turystów, czyli bazy noclegowej i gastronomicznej. Jeśli chodzi o bazę noclegową (do znalezienia: ➮dostępne noclegi Ryn) w okolicach można znaleźć wiele miejsc wypoczynkowych o różnym standardzie i różnych cenach.

Pierwszy wart uwagi jest Dom Letniskowy przeznaczony dla 6 osób, położony w bezpośredniej okolicy ➮jeziora Ołów w niedalekiej odległości do strzeżonej plaży i kąpieliska miejskiego. Dom skład się z dwóch poziomów, gdzie są pokoje, salon, łazienka, kuchnia z wyposażeniem, dodatkowym atutem są aż 3 tarasy, gdzie można wypoczywać w letnie piękne dni i ciepłe gwieździste noce. Drugim plusem jest łódka dostępna bezpłatnie do dyspozycji gości zamieszkujących w tym domku.

Kolejne miejsce noclegowe z wielowiekową tradycją to czterogwiazdkowy hotel znajdujący się w pokrzyżackim, średniowiecznym zamku. W hotelu znajdują się pokoje i apartamenty o różnym standardzie, i wyposażeniu, dodatkowo w hotelu znajdują się sale konferencyjne, kręgielnia, plaża, bezpłatna ekomarina, basen, kasyno, strefa spa i wellness oraz wiele wiele innych atrakcji, które pozwolą ciekawie spędzić wolny czas w tak urokliwym terenie mazurskich jezior.

Gościniec Baszta to następne miejsce noclegowe, znajdujące się w Rynie. Gościniec oferuje pokoje z widokiem na jezioro oraz niektóre na zamek krzyżacki. Prócz zwykłych usług noclegowych oferuje imprezy o tematyce rycerskiej. Na terenie obiektu dostępna jest stołówka oraz zewnętrzny grill i miejsce na ognisko. Dla amatorów wypraw leśnych, grzybobrania i bezpośredniego obcowania z naturą na noclegi zaprasza domek letniskowy ,,Przy Lasie’’, gdzie znajdują się pokoje z sypialniami, aneksem kuchennym, łazienką itp. Dodatkowym wyposażeniem jest łódź wiosłowa, rowery górskie, piaskownica, zjeżdżalnia dla dzieci, huśtawka oraz miejsce grillowe. W Rynie i okolicach nie brakuje chętnych osób, które przyjmą turystów na nocleg, oferując jednocześnie swoje swojskie wyroby, o których smaku nie trzeba przypominać. Tak więc dla każdego turysty znajdzie się dach nad głową i miłe słowo od otwartych oraz życzliwych ludzi.

7 thoughts on “Wypoczynek w powiecie giżyckim – Ryn”

 1. Toleczka

  Chętnie bym się wybrała na nocleg do takiego średniowiecznego zamku, to musi być wspaniała przygoda

 2. PRince

  Z atrakcji to ja widzę tylko pobyt nad jeziorem akurat w tej okolicy, ale może się mylę.

 3. Tatiana Żaba

  @PRince jest plaż, kąpielisko, jezioro, promenada, zamek, wiatrak, wieża ciśnienie i pewnie wiele innych rzeczy. Nie nudziłbyś się podczas noclegu w Rynie zapewniam cię :)

 4. Jagoda

  Ja nocleg w Rynie rezerwuję właśnie ze względu na imprezy o tematyce rycerskiej – są niezwykle ciekawe! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>