Dzielimy spożywane przez nas pokarmy na 3 grupy. Pierwszą z nich stanowi grupa białkowa, drugą węglowodanowa, z kolei ostatnią – neutralna. Dieta rozdzielna inauguruje jedną, nadrzędną zasadę. Brzmi ona następująco: niedozwolone jest mieszanie w jednym posiłku dwóch pierwszych grup. W żadnym wypadku nie możemy łączyć węglowodanów z białkami.
Dieta rozdzielna oraz odchudzanie przeznaczone jest niemal dla każdego człowieka. Jest to kapitalny sposób na to, aby pozbyć się bezużytecznych kilogramów raz na zawsze, a dodatkowo dbać o nasze zdrowie i kondycję. Choć opornie przyjdzie polubienie jej tym osobom, które są łasuchami. Jednakże warto porzucić obżarstwo na rzecz wysportowanej sylwetki oraz słusznego zdrowia. Kto z nas o tym nie śni? W dodatku dieta rozdzielna ma też wielu popleczników także w grupie facetów, bo pozwala na skuteczne oczyszczanie organizmu. Mimo to wracając do kobiet, dążąc za dzisiejszymi tendencjami – uznaje się, iż wyłącznie szczupłe panie są w stanie być z siebie dumne. Dieta rozdzielna daje możliwość wszelkim kobietom radować się atrakcyjną sylwetką. Pomysłodawcą jej jest lekarz Hay.
Są fundamentalną jednostką fizyczną, traktują ciepła. Niemniej jednak w chwili obecnej jest ono określane jako energia. W dietetyce kalorie posiadają odmienne znaczenie. Hasło to w dużym stopniu odbiega od znaczenia jednostki fizycznej, chociaż pojecie jest takie samo. W dietetyce kalorie honorowane są za wartości kaloryczne towarów skierowanych do spożycia. Wartości te są przedstawiane jednak nie w kaloriach, lecz kilokaloriach, co symbolizuje kalorie w liczbie tysiąca.