16 lutego 2017

Spływ kajakowy w Sorkwitach

Atrakcje turystyczne to najważniejsza sprawa podczas wybierania miejsca wakacyjnego. Szczególną uwagę przykuwają obecnie atrakcje sportowe, a zwłaszcza te wodne. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na Sorkwity, gdzie można zdecydować się na spływ kajakowy rzeką Krutynia. Nie jest to wymagająca przeprawa, ale za to dostarczy zainteresowanym wielu wrażeń i emocji. Jest to atrakcja przeznaczona dla osób, które cenią sobie podwyższony poziom adrenaliny i są odważne na co dzień. Jest to jeden z najdłuższych szlaków kajakowych w Europie, dlatego turystów tutaj nie brakuje. Długość tej trasy wynosi aż 100 kilometrów, ale zainteresowani mogą wybrać sobie specjalne odcinki, na których chcą się zmierzyć z wodnym żywiołem.

Ta baza noclegowa (meteor-turystyka.pl) jest idealna pod kątem aktywnego wypoczynku i odpoczywania nad wodą wraz z całą swoją rodziną. Na taki spływ kajakowy można zabrać również swoje dzieci, a o sprzęt oraz zabezpieczenia nie należy się martwić, gdyż są one dostępne w komplecie na miejscu. Ceny za tego typu atrakcje na szczęście nie są zbyt wygórowane. Spływy kajakowe odbywają się pod czujnym okiem specjalnie przeszkolonych instruktorów, którzy posiadają w tym zakresie należyte doświadczenie oraz kwalifikacje. Rzeka Krutynia to niezwykle malowniczy nurt, dlatego jest to niesamowita sceneria do uprawiania sportów wodnych. Decydując się na taką atrakcję turystyczną przepływa się przez wiele jezior. Rzeka wpada do Wielkich Jezior Mazurskich, a szlak jest dość łatwy i niezbyt wymagający. Po drodze mija się Wyspę Miłości, gdzie można przyjemnie spędzić trochę czasu z ukochaną osobą, więc warto o tym poważnie pomyśleć.

Baza noclegowa w Sorkwitach to świetne rozwiązanie dla osób, które wolą aktywny wypoczynek od spokojnego leżenia na plaży. Spływ kajakowy zainteresowanym osobom zapewni niesamowitą dawkę wrażeń oraz przeżycia na bardzo długie lata. Duża liczba turystów polskich oraz zagranicznych decyduje się obecnie na spływ kajakowy w Sorkwitach rzeką Krutynia. Cała wycieczka odbywa się w leśnej scenerii, gdzie można zachwycać się jednocześnie niesamowitą linią brzegową oraz wspaniałymi okazami przyrody i pięknymi widokami. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>