19 stycznia 2017

RST Półmaraton Świdnicki

Na sportowej mapie Polski co roku pojawia się nowe miasto, które organizując wielkie sportowe wydarzenie chce się wypromować, a jednocześnie propagować sportowy tryb życia. Nie od dziś wiadomo, że sportem, który w ostatnich latach podbija serce Polaków są biegi. Bieganie jest modne, a wielu biegaczy amatorów chce się sprawdzić w zawodach na tle innych. Dlatego coraz więcej miast organizuje okolicznościowe biegi, półmaratony czy maratony. Nie tylko największe miasta mają swoje biegowe imprezy.

Świdnica w ostatnim czasie dołączyła do miast – organizatorów biegowych imprez. Na początku listopada w tej miejscowości położnej na Dolnym Śląsku odbywa się świdnicki półmaraton. Dwie pierwsze edycje odbiły się szerokim echem w sportowym światku. Co warte podkreślenia, mimo bieg organizowany w Świdnicy jest biegiem miejskim, to jego główna cześć wiedzie malowniczymi drogami poza miastem w kierunku Sudetów, u stóp których leży miasto.

Ideą zorganizowania biegu na dystansie 21 km w Świdnicy była popularyzacja biegów masowych, promocja zdrowego stylu życia, a ponadto promocja Miasta Świdnicy oraz powiatu świdnickiego. Mimo, że organizatorem biegu jest wrocławska Fundacja Wrocactiv, to włodarze miasta, gminy i powiatu świdnickiego co roku walnie przyczyniają się do współorganizacji imprezy.

Trasa biegu tradycyjnie zaczyna się na pięknym świdnickim rynku. W drugiej edycji RST Świdnckiego Połmaratonu linię startu przekroczyło ponad 1150 zawodniczek i zawodników. Z roku na rok ranga imprezy wzrasta. W ostatniej edycji udział wzięła mocna światowa obsada z zawodnikami z Kenii czy Ukrainy. Mimo, że świdnickie nie mają długiej historii są już dość znaną imprezą.

Zawody biegowe z silną obsadą są świetną możliwością do zmierzenia się lokalnych biegaczy z mocnymi zawodnikami z Polski i zagranicy. Każdy kto zechce przyjechać na RST Półmaraton Świdnicki bez trudu znajdzie odpowiednie noclegi. Świdnica to dobrze rozwijający się ośrodek turystyczny, w którym powstaje coraz więcej obiektów hotelowych. Baza noclegowa miasta to nie tylko hotele (czterogwiazdkowe i trzygwiazdkowe) , ale i schroniska młodzieżowe czy hostele.

Za pewne świdnicki półmaraton będzie zyskiwał na popularności, dzięki świetnej organizacji, malowniczej trasie i wspaniałemu klimatowi, który tworzą rozkochani w biegach mieszkańcy miasta.

One thought on “RST Półmaraton Świdnicki”

  1. Truskawa

    Bieg dla zdrowia zwłaszcza w czystym klimacie brzmi świetnie, można zadbać i o kondycję i poprawić samopoczucie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>