17 Lut Brak komentarzy admin Nikifor , , , , ,

Problem z nadwagą i otyłością jest bardzo powszechny. Zjawisko nadmiernej konsumpcji, życie w pośpiechu, brak aktywności fizycznej, wszystko to przyczynia się do nadmiernej masy ciała.
Co zatem zrobić żeby pozbyć się nadmiernych kilogramów, jak schudnąć? Bezdyskusyjnie należy zmodyfikować swoje nawyki związane z codziennym odżywianiem. Nie jest to proces krótkofalowy oraz nieustannie należy o tym pamiętać. Bardzo często zamęczamy się tak zwanymi dietami cud, przechodzimy na kilkudniowe głodówki, które w błyskawicznym czasie mają sprawić, że zrzucimy przeszkadzające nam kilogramy. Nie uda nam się w ten sposób. Tego typu zabiegi bardzo często kończą się tak zwanym efektem jojo, czyli uzyskujemy zupełnie inny efekt niż wcześniej zamierzony.
Dieta nie powinna być czymś koniecznym/nieprzyjemnym. Najważniejsze jest to aby zaprzyjaźnić się ze zdrowymi produktami: warzywami, owocami, białym mięsem (drób, ryby), spożywać duże ilości płynów (głównie wody).
Zdrowe jedzenie pozwala nam na spożywanie tak na prawdę wszelkich potraw, które do tej pory bywały na naszych stołach. Jak schudnąć na takiej diecie? Nic prostszego, najczęściej do redukcji masy ciała wystarczy ograniczenie ilości zjadanych pokarmów.
Kolejnym etapem jest wyeliminowanie z diety cukrów oraz soli. Oczywistym jest, że nie chodzi tutaj o kompletne wyeliminowanie słodkości i solonych potraw. Bardziej mamy tutaj na myśli przekąski, które są główną siłą napędową przybierania na wadze.
Jeśli mowa o przekąskach trzeba również powiedzieć o wieczornym/ nocnym podjadaniu. Kiedy na prawdę pragniemy schudnąć powinniśmy zrezygnować z podjadania przed snem. Jeśli odczujemy głód zjedzmy jabłko albo inny owoc.