Zgrubiałe fałdy na skórze, zwane cellulitem, spędzają sen z powiek bardzo wielu kobietom. Co zrobić, żeby dokładnie i szybko zwalczyć cellulit? Odpowiedź wcale nie jest zbyt optymistyczna, ponieważ błyskawiczna metoda nieszczęśliwie nie istnieje. Walka z cellulitem jest zwykle długotrwała i wyczerpująca. Warto jednak nie zapominać, iż skórka pomarańczowa (zamienna nazwa cellulitu) nie bierze się znikąd. Tworzy się ona powoli, przez długi czas. Istotne, aby nie ignorować skórki pomarańczowej i jak najszybciej podjąć działania, mające jako cel jego zlikwidowanie. Czym bardziej dynamiczna reakcja, tym prościej i w krótszym czasie można zredukować skórkę pomarańczową.

Sposoby na cellulit
Różnych metod walki ze skórką pomarańczową jest bardzo dużo. Różnią się one jednak pod wieloma różnymi aspektami. Absolutnie najłatwiej jest rozdzielić je na trzy grupy. Pierwsza grupa to są ćwiczenia na cellulit, kolejna to metody kosmetyczne lub lekarskie, a ostatnia to metody maturalne.

Zwalczanie cellulitu w domu
Jeżeli chodzi o to, co można zrobić samodzielnie w domu, to wybór zabiegów jest olbrzymi. Przede wszystkim, warto stosować różnego rodzaju zabiegi złuszczające zrogowaciały naskórek. Należy wykorzystywać w nim produkty, które przyspieszają cyrkulację krwi. Jest wśród nich między innymi sól morska, jak również kawa. Ponadto, skuteczne okazują się masaże partii ciała, gdzie występuje cellulit. Stosuje się w nich także specjalne urządzenia lub rękawice. Powierzchnia przyrządu, którym wykonuje się masaż powinna być szorstka, żeby była skuteczna w wygładzaniu skóry. Jeśli chodzi o pozostałe domowe sposoby na redukowanie skórki pomarańczowej, to nie sposób jest zapomnieć o soku z cytryny, którego systematyczne picie przynosi rewelacyjne efekty.

Zestawy ćwiczeń na cellulit
Jeżeli chodzi o ćwiczenia, to ich wybór zależy głównie od tego, w którym dokładnie miejscu ciała wystąpił cellulit. Trochę inne treningi wykonuje się, gdy skórka pomarańczowa pojawia się na udach, a inne gdy na przykład na pośladkach. Zdecydowanie inny zestaw ćwiczeń jest natomiast przydatny w przypadku, gdy skórka pomarańczowa pojawia się na przykład na ramionach. Na przykład, w przypadku pojawienia się skórki pomarańczowej na pośladkach, doskonałe mogą być zwyczajne przysiady. Najlepiej jest jednak wykonywać je trzymając w rękach hantle o niezbyt dużej wadze.

Zabiegi kosmetyczne
Procedury kosmetyczne, czy też lekarskie to ostateczne sposoby na skórkę pomarańczową. Ich cena jest bowiem wysoka, a dodatkowo mogą one być niekorzystne dla zdrowia. Zabiegi tego rodzaju są jednak zazwyczaj niezwykle skuteczne. W gabinetach wykonuje się takie zabiegi jak mezoterapia, czy procedura usuwania cellulitu za pomocą ultradźwięków.
Cellulit można zredukować, jednak niebagatelne znaczenie ma wytrwałość w tej walce, oraz szybka reakcja na pojawiające się na skórze fałdy.