Zdrowy styl życia już jakąś chwilę temu stał się znany. Oglądając telewizję, czy przeglądając najróżniejsze (zwykle plotkarskie) portale internetowe dość łatwo zauważyć, że coraz więcej gwiazd go promuje. Czy opłaca się podążać za takim trendem? To oczywiście kwestia upodobań i przekonań, jednak może jest tak, że rozważenie zaaplikowania paru zmian w życiu czy menu może nam wyjść na zdrowie. Zdrowy tryb życia może wprowadzić wiele korzyści, jak choćby idealna sylwetka, będąca najwyższym celem wielu kobiet. Aby ją zdobyć zrób kilka banalnych kroków.
1. Wylicz swoje BMI – Body Mass Index, czyli nic innego jak sprawdzenie czy waga ciała w odniesieniu do wzrostu jest właściwa. Jak to zrobić? Wystarczy, że swoją wagę podzielisz przez wzrost podniesiony do kwadratu. Jeśli rezultat mieści się w przedziale 18, 5-25, to oznacza że Twoja waga mieści się w normie. Rezultat większy niż 25 oznacza nadwagę.
2. Zmień nawyki związane z jedzeniem – opłaca się odżywiać się zdrowo, albowiem poza ładną sylwetką możesz zyskać zdrową cerę, uzyskać lśniące włosy, a także wzmocnić odporność. Zacznij spożywać posiłki regularnie – pięć razy jedz w ciągu dnia co 3-4 godziny. Spróbuj dodać różne rzeczy do menu – nie korzystaj z fast foodów, zdecyduj się w zamian za to na dietę bogatą w witaminy i mikroelementy spożywając więcej warzyw i owoców.
3. Pij przynajmniej 1, 5 litra wody w ciągu dnia – najlepiej wybierz sobie mineralną. Woda poprawi metabolizm, poprawi jakość trawienia oraz pomoże pomniejszyć znienawidzony cellulit.
4. Zacznij wychodzić z domu – aktywności fizycznej nie trzeba chyba reklamować. Poza pomocą w pozbyciu się niechcianych kilogramów, usprawni przemianę materii, a po wyjściu z treningu poczujesz ogromną dumę za sprawą powstałych endorfin.