Święta i stojące za nim chęć jedzenia może dokonać, że nasze duże fałdy obok jamy brzusznej powiększy się o kilka jednostek. Dlatego okazać przezorność i przed świętami Bożego Narodzenia zastanowić się, jaką dietę wypróbować, by najszybciej i najlepiej usunąć pozostałości przejedzenia.
Wartą zastanowienia propozycją jest jedzenie opracowany przez Dukana. Dobra książka kucharska streszczająca tą dietą zaleci, aby jak najszybciej ograniczyć z spożywanie pieczywa. Zamiast niego trzeba skupić uwagę na zapewnieniu komórkom wielu składników wysokobiałkowych. Uczciwie stosując się do punktów tej diety natychmiast widać znaczny ubytek kilogramów. Dodatkowo struktura planu żywieniowego owego Dukana ułatwia wyrobienie nowych nawyków żywieniowych, co gwarantuje uniknięcie efektu wracających kilogramów. Jednak, aby nie było zbyt różowo, dieta Dukana posiada też kilka szkodliwych wad. Po pierwsze jest bardzo obciążająca dla organizmu. Stosując się do niej stopujemy dostarczać organizmowi potrzebnych składników odżywczych i witamin i soli. Następnie, reakcje na to są bardzo różne i zależą od organizmu danego człowieka. W niektórych przypadkach możliwe jest nawet utrata przytomności i zapadnięcie w śpiączkę. Dlatego zaufane źródła polecają, aby dietę Dukana wykorzystać najwięcej dwukrotnie.
Po świątecznym objadaniu się warto zastanowić się nad tym jak pomóc sobie w spalaniu zbędnych kilogramów. Wybór odpowiedniej diety na pewno w tym pomoże. Należy jednak wybierać z głową, gdyż skutki złej decyzji mogą nieść za sobą dość nieprzyjemne konsekwencje w postaci problemów zdrowotnych.