Spore grono kobiet jest na diecie odchudzającej przez całe życie. Nie bierze się to jednak z powodu ich dużej wagi, ale dbania o własną prezencję. Zawsze pragną się dobrze prezentować i dieta odchudzająca jest jednym z elementów, nawet jeśli chodzi tylko o zgubienie 1-2 kg. Trików na pozbycie się nadprogramowych kilogramów jest wiele i wszystkie są skuteczne. Problem jednak dotyczy pewnych zasadniczych kwestii:
– bilansu kalorycznego,
– zapewnienia zasadniczych składników,
– wpływu na zdrowie.

Dieta na zrzucenie zbędnych kilogramów
W sieci jest sporo sposobów na diety odchudzające. Dieta kapuściana, Dukana, szwedzka, norweska to tylko niektóre spośród nich. Ich plusem jest błyskawiczna utrata wagi, ale niestety powodują efekt jo jo i niewystarczającą ilość kluczowych dla organizmu składników.
Poprawnie skonstruowana dieta odchudzająca powinna brać pod uwagę różnorodność produktów, zagwarantowanie właściwej ilości witamin i mikroelementów oraz eliminować odczucie głodu. Najlepiej, by dietę sporządził wykwalifikowany dietetyk. Będziemy mieć wtedy pewność, że dieta będzie zawierać wszystkie kluczowe dla organizmu składniki.

Elementy skutecznej diety odchudzającej
Efektywna dieta odchudzająca to taka, która przynosi systematyczną utratę wagi. Łatwo jest zrzucić kilka kilogramów w ciągu miesiąca, ale jest to opłacone morderczymi głodówkami, a potem kilogramy przybywają z nawiązką. Efektywna dieta jest dietą długodystansową i opiera się na trwałej zmianie nawyków żywieniowych. Najważniejsze zasady to:
– 5 posiłków na dzień,
– posiłek co 3 godziny,
– sycące śniadania,
– kolacja 2 godziny przed zaśnięciem,
– dużo warzyw i owoców,
– produkty zawierające błonnik,
– woda mineralna zamiast soków.
Każda dieta odchudzająca powinna być wspomagana wysiłkiem fizycznym. Nie muszą to być intensywne ćwiczenia na siłowni. Fitness, taniec, jazda na rowerze, jogging czy spacery całkowicie wystarczą.