Każda z nas najprawdopodobniej słyszał choć raz słowo cellulit. Zamienne nazwy to skórka pomarańczowa oraz lipodystrofia. Czym właściwie jest i jak się przejawia cellulit? Jest to pojawienie się tkanki tłuszczowej w nieodpowiednim miejscu, także w nieprawidłowej formie. W konsekwencji, skóra w rejonie pojawiania się cellulitu jest bardzo pofałdowana. Cellulit to duży problem natury estetycznej dla wielu kobiet. Odnosząc się do niektórych szacunków, aż do 90 procent z nich musi mieć problem ze skórką pomarańczową.

Komu grozi występowanie cellulitu?
W społeczeństwie funkcjonuje przekonanie, że pojawienie się cellulitu grozi zdecydowanie najczęściej kobietom z nadwagą. Jest to zdecydowanie mit, dlatego, że może się on pojawić zarówno u tych osób z nadwagą, jak i u tych zupełnie szczupłych. Chociaż lipodystrofia rzadko występuje w okresie dojrzewania, to jednak z jej powodu cierpią zarówno młode jak i starsze kobiety.

Jak pozbyć się cellulitu?
Sprawą najważniejszą w walce ze skórką pomarańczową jest prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia. Co jest najważniejsze? Najpewniej nikogo nie zaskoczy, że przede wszystkim są to odpowiednia dieta oraz zwiększona aktywność fizyczna. Te obydwa czynniki są zdecydowanie niezbędne, jeśli chcielibyśmy zachować skórę w dobrym stanie. Jeśli chodzi o sposób odżywiania, to najważniejszym jej elementem, jest, w tym przypadku, błonnik.
Ponadto, poza odpowiednim odżywianiem i aktywnością fizyczną, dobrze byłoby dodatkowo prawidłowo pielęgnować skórę. Konsekwentne balsamowanie ciała spowoduje, że prawdopodobnie uda się uniknąć powstania cellulitu, lub pozbyć się go, jeśli już zdążył się ujawnić.

Bardziej zaawansowane metody walki z cellulitem.
Czasami może się zdarzyć tak, że pomimo trzymania się dopasowanej diety, systematycznych treningów jak również nawilżania i natłuszczania ciała, nadal nie wiesz w jaki sposób możesz pozbyć się cellulitu. Kiedy nic nie daje rezultatów, trzeba sięgnąć po bardziej zaawansowane sposoby.
Istnieje co najmniej parę różnych zabiegów wykonywanych przez kosmetyczki lub także przez lekarzy. Jednym z nich jest endermologia. Zabieg ten ma za cel wzmocnienie skóry, a także zredukowanie obrzęku podskórnego.
Aby zlikwidować cellulit stosuje się również ultradźwięki. Procedury podczas których się ich używa opierają się na zniszczeniu cząsteczek tłuszczu.
Inny zabieg to mezoterapia. Procedura ta polega na iniekcyjnym wprowadzeniu do skóry odpowiednich substancji. Warto zauważyć, że tę procedurę stosuje się tylko w połączeniu z innymi sposobami walki z cellulitem.
Poza tym, laser jest nierzadko wykorzystywany do wpływania na poprawę kondycji skóry. Dzięki procedurom laserowym skóra staje się widocznie bardziej elastyczna i wolna od niechcianego cellulitu.
Zabiegi mogą skutecznie zredukować cellulit, natomiast powinno się nie zapominać o ich ograniczeniach. Ich najistotniejszą wadą jest bardzo wysoka cena.